Het is een woord, waar de meeste mensen waarschijnlijk nog nooit van hebben gehoord: Cenosillicafobie. Maar de leden van de Seniorenclub AZC (SCA), die op de laatste zondag van augustus een bezoek brachten aan de brouwerij van de Chamaven op industrieterrein De Mars, weten nu wel wat het betekent. Cenosillicafobie is de angst voor een leeg glas bier.
Het bezoek aan de brouwerij was onderdeel van de jaarlijkse zomeractiviteit van de SCA. Die was dit keer wat uitgebreider en meer aangekleed dan anders, vanwege het 20-jarig bestaan van onze seniorenclub. Daarom waren er voorafgaand aan de gezellige bijeenkomst bij bioscoop Cinemajestic twee andere activiteiten: de vrouwen maakten een heerlijke rondvaart door Zutphen op twee fluisterboten, de heren gingen op bezoek bij De Chamaven. Gelukkig werkten de weergoden mee. Hierdoor was het op de fluisterboten heerlijk vertoeven. De dames beleefden een fijne en gezellige tocht op het water.
Voor de heren waren de weersomstandigheden minder van belang. Zij vermaakten zich uitstekend in de brouwerij. Ras-AZC’er Jan Itjang is een van de eigenaren van de Chamaven en hij gaf een uitgebreide uitleg over hoe het brouwproces in elkaar zit en hoe je een smakelijk biertje brouwt. Zijn collega Ramond Leenders vertelde over de geschiedenis van de Zutphense brouwerij. Dat is en blijft een prachtig verhaal: hoe de hobby van een aantal vrienden om gewoon voor de lol lekker bier te maken bij één van hen in de keuken is uitgegroeid tot een professionele brouwerij met een capaciteit van 4000 liter per maand en een eigen bottelarij. Hier wordt niet alleen het bier van de Chamaven gemaakt, maar ook dat van enkele andere merken.
Het bezoek aan de brouwerij werk besloten met een quiz. Toon Voortman had het beste opgelet bij de verhalen van Jan en Ramond en bleek de grootste bierkenner te zijn. Hij had de meeste van de 15 quizvragen goed. Een van die vragen was wat de betekenis is van Cenosillicafobie. De SCA-leden hadden deze middag overigens totaal geen last van deze fobie. De medewerkers van de Chamaven zorgden ervoor dat de glazen telkens goed werden gevuld met lekkere biertjes.
Na het bezoek stapte iedereen op de fiets richting het terras van Cinemajestic, waar de dames inmiddels ook waren gearriveerd. SCA-bestuurslid Mirjam van der Kwast deelde de consumptiemunten uit, voorzitter Johan Veerwater sprak een kort welkomstwoord. En daarna was het voor iedereen vooral gezellig bijkletsen. Binnen zorgden de Pindaklappers – met opnieuw een hoofdrol voor zanger/gitarist Jan Itjang – voor een lekker stukje muziek.
Voor de inwendige mens werd zoals gebruikelijk op de SCA-bijeenkomsten ook goed gezorgd. Kort na vijven kwam er een grote frietwagen het terras oprijden, die iedereen liet smullen van friet en snacks. Korte tijd later arriveerde ook nog een ijskar van Bakkerij Jolink, die alle aanwezigen trakteerde op fantastisch lekker ijs.
Het slotakkoord van deze bijeenkomst was voor SCA-penningmeester Toon Luijken. Hij bracht samen met de Pindaklappers een song van Elvis Presley ten gehore. Een mooie afsluiter van een heerlijke middag!
Ga terug naar overzicht
